Imam psoriaza, manifestirana na laktite i malce na zglobovite od prstite na racete. Momentelno mi se pojavi i na desniot ocen kapak. Dali moze da mi kazete nekoja dieta (pravilna ishrana) , sto nema da go zamoruva pankreasot. Imam informacija deka psoriazata ja predizvikuva povreden pankreas. Bilo kakva informacija bi mi bila vo korist. Vi blagodaram odnapred. Mic

    Odgovoreno: 29. 04. 2011.
    • Poštovani,
      Do sada nije izmisljena dijeta koja bi mogla da leci ili suzbije psorijazu. Ali uvek je aktuelno da se provere navike pacijenta i eventualno intervenise oko ishrane. Zdrava ishrana je ona sa hranom u kolicini kojom se postize dobra telesna tezina, slatke namirnice, sokovi i napici na minimum, smanjenje masnih namirnica i stedljivo dodavanje bilo koje vrste masnoce za pripremu hrane, jesti vise obroka dnevno - sve to je dobro i za pankreas i za tezinu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #79300

    • Moja majka se godinama bori sa psorijazom. Probala je sve moguce lekove, kreme, masti, inekcije i sve sto postoji za lecenje psorijaze. Nista nije pomoglo dok nismo u saznali za doktorku koja se bavi lecenjem psor. Ali i celog organizma (tankog creva, debelog creva, jetre, pankreasa. . .) sto je preduslov za izlecenje. Na terapiji je skoro mesec dana, rezultati su malo je reci vidljivi, veliki deo promena se povukao, ona se super oceca i sama vidi napredak a nikada nije verovala u izlecenje na taj nacin. Ako nekoga zanima kako napreduje lecenje neka mi posalje poruku na email