Dali beli luk utice na rad zucne kesici posto mi je iltra zvukom utvrdjeno da imam mulj, a kreatinin mi varira od 126-145, pijem cajeve-kahtarion-nanu lipu i kamilicu a imam povisen pritisak koji odrzavam sa lrkovima u granicama normale od svoje 33 god. Pitanje? Sta od hrane nrsmem jesti. Hvala

    Odgovoreno: 28. 04. 2011.
    • Poštovani,
      Ne možete dobiti jednostavan odgovor na pitanje, naprotiv sa takvim kreatininom vi ste bubrežni bolesnik i čini se kao da toga niste svesni. To zahteva dobro strukturiranu dijetu, a sve počinje merenjima telesne visine i težine. Prethodno mišljenje nefrologa i analiza krvi bili bi neophodni za dolazak kod nutricioniste, kako bi dobili dijetu.