Postovani moj sin ima 6 godina 32kg i visok je 115cm interesuje me dali spada u gojaznu decu, i ako spada da mi predlozite plan ishrane. Pozdrav

    Odgovoreno: 28. 04. 2011.
    • Poštovana,
      Posetite svog pedijatra koji će navedene mere proceniti koristeći posebne grafikone pa tek onda dati odgovor.
      ja mogu da kažem, koristeći takve grafikone, da je visina normalna za taj uzrast, ali težina jeste u zoni gojaznosti. Za plan ishrane idite kod nutricioniste jer koliko je važno da dobijete plan ishrane važno je da i roditelji i dete čuju konkretne savete oko mešovite ishrane i izbora namirnica. Ne treba da od ishrane i zdravlja pravite za dete bauk, dete treba da sarađuje a ne da narušava ishranu čim mu okrenete leđa. Ne držite u kući i ne spremajte ono što je za dete izazov. Cela porodica mora da se hrani na način da se detetu olakša. Najkaloričnije namirnice su slatkiši, pogotovu oni spravljeni uz dodatak bilo kakve masnoće, slane grickalice, sokovi i napici, zatim suvo voće i sve vrste semenki. Redovno puno povrća, redovno mlečni proizvodi, a ostalo - kod nutricioniste.