Postovani, imam problem sa viskom kilograma. U pitanju je 40 kg viska. Odradila sam test tolerancije na hranu i pokusavam se pridrzavati toga. Interesuje me da li postoji jos nesto na sta bih trebala da obratim paznju vodeci se eliminisanjem namirnica koje mi nisu preporucljive? Imam povisene trigliceride (2. 61) i holesterol (5. 5) , povisen pritisak 140/90. Neke namirnice koje smem po tabeli, kose se sa namirnicama koje nisu dozvoljene za povisene trigliceride. Pa se sve svodi na nekih par namirnica koje vrtim u krug. Tako da mi je ozbiljno potreban savet u vezi toga. Hvala unapred i svako dobro.

    Odgovoreno: 28. 04. 2011.
    • Poštovana,
      Potražite nutricionistu da bi šire o ovome razgovarali, da bi pokušali da nađete adekvatne zamene, da bi se izmerili na osnovu čega se određuje konkretni režim ishrane. Ne znamo koliko parametara intolerancije ste ispitivali, pa ako se radi o intoleranciji na mnogo namirnica dijeta se mora sastaviti po principu prihvatanja manje štete. Nadam se da vi pravite razliku, da intolerancija nije razlog gojaznosti, nego je razlog previše hrane - kalorija u poređenju sa nedovoljnim stepenom fizičke aktivnosti.