Doibar dan svima!! Hteo bih da pitam sledece! Mnogo volim da vozim biciklu i biciklizam kao sport i interesuje me koliko vremenski dnevno mogu voziti bicikl tj kolik se preporucuje a da ne preteram u necemu? Koliko kilometara dnevno kakva je ishrana pozeljna i tome slicno? Hvala u napred!!!

    Odgovoreno: 28. 04. 2011.
    • Poštovani,
      Pitanje je možda i više namenjeno stručnjaku sportske medicine, a ja kao nutricionista mogu da kažem da se ne može određivati koloičina potrebne hrane ovako nego na osnovu merenja i procene vaše uhranjenosti. Ishrana je generalno sa više obroka dnevno, mešovita u pogledu zastupljenosti hrane, obrok pred veći ili duži fizički napor mora biti lako svarljiv i unet na 2-3 sata ranije, a obrok posle napora da unesete u okviru 30-60 minuta posle, takođe mešovitog sastava - ugljeni hidrati, proteini i dozvoljena količina ulja.