Postovani, visoka sam 178 i imam 58 kg. Ceo zivot imam problem sa manjkom kilograma iako jedem sve, nicega se ne odricem i jedem kad god mi se jede. Medjutim poslednji nalaz krvi mi je pokazao niske vrednosti za holesterol (2. 7 mmol/l) , trigliceride (0. 30 mmol/l) i gvozdje (4. 5) , sve ostalo je ok. Da li mozete da mi kazete kako mogu da korigujem ishranu kako bih poboljsala holesterol, trigliceride i gvozdje i sta od namirnica bih trebala da izbegavam? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 28. 04. 2011.
    • Poštovana,
      Kada bi dobili dijetu, dobili bi količine hrane koje bi se očekivalo da treba da pojedete, ukratko morali bi da jedete više. Ako ne toliko više onda definitivno nešto kaloričnije. Zdrav izbor nisu proizvodi sa mnogo margarina i putera, ne pržene namirnice, ali zato ulje slobodno obilno dodajte u sve salate, za dinstanje, pravljenje preliva, sosova, umaka. I slatkiši spremljeni na ulju, recimo slatke pite, baklava, tulumba, palačinke filovane marmeladama, medom, orasima - tako nešto, a možete često između obroka da se zaslađujete još bolje mešavinom suvog voća i semenki svih vrsta. Čokolada može, crna još bolje. U vezi gvožđa morate svakodnevno unositi meso u bar jednom obroku, 100-150g, ili crnu džigericu. Naravno, ovde se nisam zadržavao na ostalom delu jelovnika. .