Kako najbolje poboljsati vrednost gvozdja u organizmu, putem kojih namirnica, gde ga najvise ima, ili sa kojim preparatom? Hvala.

    Odgovoreno: 28. 04. 2011.
    • Poštovana,
      Prva mera vam je da proverite da li negde krvarite. Onda ishrana mešovita, sa redovnim unosom mesa bilo koje vrste - svako ima gvožđa, kao i crne džigerice. Neke vrste povrća imaju dosta gvožđa kada se gleda u raznim tabelama, ali se sve to što piše ne iskorišćuje tako dobro kao ono iz mesa. Jedite sveže povrće više od jednom dnevno radi većeg unosa vitamina c ili kiselite limunovim sokom, ili ako je drugačiji obrok popijte bar pola čaše limunade. Ima dijetetskih preparata sa gvožđem u vidu šumećih tableta, ali ako ste anemični idite kod lekara - anemija se mora lečiti lekovima koji sadrže gvožđe!