Postovani, pocela sam sa dijetom. Pet zdravih obroka, na svaka tri sata. Medjutim, kako sam jos uvek studentkinja plus radim dodatno, nekad se desi da se nepredvidjeno dugo zadrzim van kuce (juce, npr) i tada nemam uslova da pojedem bilo sta osim neke brze hrane ili da preskocim obrok. Da slicne greske ne bih ponavljala u buducnosti, mozete li, molim vas, da mi predlozite neke ''uzine'' koje su zdrave, a pri tom zgodne ''za poneti'', odnosno da uvek mogu da ih imam pored sebe, ako bas zagusti? Sve pohvale za sajt, divno je sto postojite! Unapred hvala, tamara s.

    Odgovoreno: 28. 04. 2011.
    • Poštovana,
      Mi pod izrazom dijeta podrazumevamo - način ishrane tako da možemo dati dijetu i za mršavljenje i za gojenje, a nije mi jasno šta vi podrazumevate. Verovatno dijetu za mršavljenje. Nešto sa čim uvek možete da premostite vremenski tesnac je integralna kifla sa nemasnim jogurtom ili mlekom. Možete planirati da od kuće ponesete u kifli ili između tankih parčadi hleba malo šunke ili pečenice ili namaz sira - kao sendvič, opet sa čašom jogurta. Kao užina može da posluži ili čisto voće ili čaša soka sa 2-3 komada najprostijeg keksa bez fila.