Postovani doktore, moje ime je milan, na ovaj dan (16. 1. 2011) sam izasao iz klinickog centra lecen od prvog dana bozica. . . Ja sam dijabeticar, a razlog mog lecenja je oboljenje pankreasa. . . Zanima me da li mi mozete pomoci oko ishrane koje trebam da se pridrzavam. . . ?

    Odgovoreno: 27. 01. 2011.
    • Poštovani,
      Milane, sa celokupnom dokumentacijom kod svog lekara, pa kod nutricioniste. Ako nema drugačijeg rešenja, kao dijabetičar vidi u svom domu zdravlja internistu koji se bavi šećernom bolesti ili nađi nutricionistu pri preventivnom centru. U principu, 5-6 manjih obroka dnevno, sveža ili kuvana hrana, izbegavanje svih slatkih i masnih namirnica, ali vama treba lepo objašnjena dijeta koja se određuje na osnovu merenja kod nutricioniste i na osnovu uvida u dokumentaciju.