Imam 25 godina i celog zivota imam problem sa telesnom tezinom! Oduvek sam mrsava, imam samo 40 kilograma a visoka sam 1. 57. Nemam problem sa apetitom, jedem zaista puno kolicinski, i cesto ali se to na meni ne vidi. . . Radila sam test stolice i sve je uredu. . . Koristila sam i biomed za povecanje telesne mase i uspela sam da se ugoim 3 kilograma, ali cim sam batalila da ga koristim izgubila sam 6 kilogrma. . . Molim vas pomozite mi jer zaista zelim da se ugoim i ne budem vise ovako mrsava. . . .

    Odgovoreno: 27. 01. 2011.
    • Poštovana,
      Nismo procitali da li ste trazili savet ili dijetu od nutricioniste. Bilo bi dobro. Posto jedete vise obroka i dosta kolicinski ostaje da se savetuje nesto od visoko kaloricnih kvalitetnih namirnica, dakle izmedju obroka ubaciti orah, suncokret, kikiriki i slicno jezgrasto voce, suvo voce ili u kombinaciji. Umesto vode sokovi ili jos bolje mleko ili jogurt ili slatki dezerti na bazi mleka. Gledajte da vam ovi dodaci ne miniraju glavne obroke nego da im budu dodatak. Sve supe i jela da budu gusti, na svako parce hleba ili peciva neki namaz, sitan sir bolje nego puter ili margarin; nesto vise ulja u salate, u makarone i slicno ali ne da przite i pohujete. Zasladjujte napitke, ako ste ih pili nezasladjene. Ne znam jeste li kontrolisali funkciju štitne žlezde?! Uradite i to.