Imam 35 godina, visoka sam 170 i imam 85 kg! Već duži niz godina pokušavam da redukujem svoju ishranu kako bi uspela da svoju težinu dovedem do neke normalnije granice! Ono u čemu je problem je što nikako ne uspevam da se hranim po nekom rasporedu već se svodi na jedan obrok dnevno! Pokušavala sam sa raznim dijetama i režimima ali bezuspešno! To je počelo u poslednje vreme da utiče i na moje psihičko stanje! Primetila sam na vašem sajtu da ima veliki izbor dijeta ali ne umem da odaberem neku koja bi mi možda odgovarala a pri tom nemam novaca kako bi otišla kod nutricioniste da mi oni odrede dijetu! Jedan od mojih problema takođe je konzumiranje nes kafe i mleka jer ne mogu da počnem dan bez toga! Molila bih vas za savet ukoliko je moguće da mi pomognete! Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 30. 12. 2010.
    • Poštovana,
      Na ovom sajtu dijete postavljaju razni autori, nekada su nepotpisani, nekada su to tekstovi iz časopisa, odnosno iza ovih dijeta ne stoje uvek nutricionisti. Umesto tih dijeta bolje da izlistate ovde odgovore na pitanja iz oblasti pravilna ishrana pa izvučete zaključke. Ukoliko niste dovoljno motivisani, ukoliko ne možete da izmenite naviku da jedete jednom dnevno - onda ni jedan predlog dijete kod vas neće delovati?! Ne vidim u čemu je problem da pijete nes kafu sa mlekom. Nismo čuli da li se hranite mešovito, da li jedan obrok dnevno znači da neredovno konzumirate mlečne proizvode, ili povrće, ne znamo čime se bavite i koliko ste aktivni. Posetite i psihologa, važno je da se naoštrite i motivišete da sprovodite dijetalni režim ishrane. Zadovoljite se smanjenjem težine od 1 kg mesečno: ) deset meseci - dest kilograma, zar ne?!