Postovani, imam 50 kg, 36 god a povecan holesterol. Losi hole. Je 6, 1 a dobri smanjen. Hranim se zdravo i zivim zdravo. Ne pusim i ne pijem, jedem umjereno. Molim vas za savjet sta da koristim da smanjim holesterol u krvi kao i kako da se hranim za dalje. Tj. Sta da ne jedem. Ima li razloga za brigu. Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 03. 01. 2011.
    • Poštovana,
      Nemojte se takoreći - navikavati na povišeni holesterol. Šta ja da kažem ako ste vi već ocenili da se hranite zdravo? Jedete povrće u bar dva obroka dnevno, voće, mlečne proizvode sa minimalnom masnoćom, samo čisto meso, nikada žumanca, od masnoća koristite samo biljna ulja, ne jedete slatkiše i slane ili slatke konditorske proizvode, nikada lisnata testa? Onda - bravo. To je to.