Molim vas da mi odgovorite, nakon mnogo razlicitih misljenja koje sam cuo, da li je i koliko prasece meso stetno. Da ili ne, jer postoje zaista oprecna misljenja po pitanju koriscenja ove vrste mesa u ishrani hvala unapred

    Odgovoreno: 03. 01. 2011.
    • Poštovani,
      Stvar je samo u umerenosti i raznovrsnosti. Pre svega treba jesti čisto meso, dakle ne masnoće sa mesa i u umerenim količinama. Mnogi lekari koji savetuju srčane bolesnike da ne jedu svinjsko meso a da jedu piletinu i ribu zaboravjlaju da holesterola ima u svakom mesu, razlike nisu toliko značajne koliko ukupna količina pojedenog mesa, pa će se sa 150 g ribe uneti više holesterola nego u 100g svinjskog mesa. A ribu jedine bar 2 puta nedeljno: ) ) ) )
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #72432

    • opomena koristi 16. 06. 2012.

      Mnogo je dokaza o stetnosti svinskog mesa. . . . Posto je pitanje za tu vrstu mesa. . . A sto kaze lik kolicina naravno. . . . Jeste problem sta god da jedes ako preterujes. . . . Ne trazi da ti neko kaze na forumu o tome trazi od strucnog lica poslusaj sta sve svinja jede a da pritom ne preziva kao krava recimo. . .