Postovani doktore obratio sam vam se jer bi hteo da mi predlozite odredzeni spisak ishranje koji ce mi pomoci da povecam rast u visini, znaci ja imam 19 godina a visok sam 1. 63 sto je malo znaci zamolio bih vas da mi pomognete, i da mi odgovor posaljite na moju meil adresu. . . Hvala vam puno

    Odgovoreno: 18. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Ne možete ishranom povećati rast na drugi način osim da sa dovoljno raznovrsnih namirnica omogućite da se proces rastenja od detinjstva odvija i dovrši bez smetnji. Dakle lošom i nedovoljnom ishranom može se omesti normalan rast. Koliko je ishrana dovoljna procenilo bi se vasim odlaskom kod lekara gde bi se uzela u obzir i vasa trenutna tezina. Značajan uticaj na visinu osobe ima i nasleđe, eventualno i to da li ste u toku rasta bolovali u meri da bi to ometalo normalan rast. Svakako nadjite nutricionistu kako bi se doslo do vise podataka i to zavrsilo preporukama o pravilnoj ishrani. Mislim da sa 19 godina ne mozete vise ocekivati da porastete u iole znacajnoj meri.