Postovani doktore, citat iz jednog casopisa: "izbegavajte nemasne jogurte, već pijte one s procentom masnoće od 3, 2% , jer se u nemasne često stavljaju veštačke supstance za zgušnjavanje, a među njima i skrob. ". Da li je ovo istina? Bila sam uverena da je zdravije piti nemasni jogurt, ali ovo me je zbunilo. Hvala vam unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 18. 11. 2010.
    • Poštovana,
      Sto se tice zdravlja mlecne masnoce nisu pozeljne, dakle u svakoj varijanti je zdravije koristiti mlecne proizvode sa minimalnom masnocom!!! Sredstva za zgusnjavanje su prirodnog, biljnog porekla, dakle nisu hemijski aditivi. U odnosu na mlecnu masnocu skrob je -mala maca-: ) ) ) dacu vam poredjenje: ako umesto obranog mleka ili jogurta sa 0, 5% popijete punomasni mlecni proizvod to je kao da ste namazali pakovanje butera od 10g za taj obrok. Mlecne masnoce su masnoce koje se taloze na krvne sudove a skrob ne, to je sasvim druga vrsta supstance, kakva se nalazi u hlebu, testeninama, krompiru, pirincu itd.