Postovani, molim vas, da li mi mozete reci koja je optimalna kolicina vode koju treba popiti u toku dana?: ) naime, nedavno sam drzala dijetu i pila sest litara vode dnevno, ali sam cula da je to nezdravo i da cu preopteretiti bubrege. Unapred hvala! Srdacan pozdrav, t. S.

    Odgovoreno: 18. 11. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebna kolicina vode zavisi i od stepena vase fizicke aktivnosti, odnosno koliko je intenzivno znojenje. U redovnim uslovima, unoseci raznovrsne namirnice (mlecne proizvode, voce, povrce, supe - corbasta jela i druge) unosite 1-1, 5 lit tecnosti. Ostaje da unesete jos litar, dakle 4 case dnevno vode, caja, sokova ili drugih napitaka. Tecnosti pijete i ako niste zedni - to nije problem.