Imam 26 godina, visoka sam 172cm, moja tezina iznosi 49kg, dakle moj problem je telesna masa, sa tim problemom se borim godinama, bila sam kod nutricioniste, pila razne preparate i nista nije pomoglo. Radila sam razne analize koje pokazuju da sam potpuno zdrava, jedini problem je kicma koju sam operisala pre deset godina, dijagnoza: skolioza. Bolove u ledjima imam cesto. Osecam se dosta slabo. Neznam kome da se obratim za pomoc. Unapred zahvalna - milica

    Odgovoreno: 04. 11. 2010.
    • Poštovana,
      Obratite se nutricionisti ponovo, odnosno idite na kontrole. Treba da sledite dijetu sa više hrane (ne ispod 2000 kcal) podeljene u više od 3 obroka, koja je lako svarljiva. Budite uporni da tu veću količinu hrane stvarno i pojedete. Slatkiše na minimum ne zato što ne smete da ih jedete nego zato da ne bi mešovite nutritivno kvalitetne obroke zamenjivali onim što zovemo energetske bombe. Redovne mešovite obroke radije dopunjujte suvim voćem i zrnevljem (orah, lešnik itd) , a umesto sokova bolje neki napici i šejkovi na bazi obranog mleka. Budite i fizički umereno aktivni. Sa 26 godina života mnogo je rano da zaključite kako vam ništa ne pomaže: )