Prebolio sam upalu pankreasa. Imao sam 11127 amilaza u serumu krvi. 12 dana bio sam na infuziji. Naknadne pretrage nisu pokazale tumor pankreasa vec manju ostecenost. Secer je 5, 4 i vratio sam kilazu na 85 kg na 187 cm visine. Ne konzumiram alkohol, duhan, suomesnato, przeno, konzerve i povrce s celulozom, izbjegavam svinjetinu i sv, mast. Kako dalje s prehranom i da li da probam neke nove namirnice kao cokolada, pekmez, kruske, i sl. Hvala

    Odgovoreno: 09. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Naravno da ćete s vremenom proširivati krug namirnica, postepenim ispitivanjem kako podnosite jednu po jednu. Ne znamo koliko je vremena prošlo od vremena kada ste primali infuzije, neka prođe bar mesec dana za proširivanje jelovnika, ali i konsultujte se sa svojim lekarom. Pekmez može i odmah, ali bolje marmelada obzirom da je glatka, bez grubih delova koji bi mogli biti i sa ljuskom. Ono što ste naveli da izbegavate - izbegavajte i dalje.