Godinama se lecim od bulimije sa manje ili vise uspeha. Visoka sam 179 a imam 105 kg lecim se kod psihologa u terapiji flunirin i ksanaks, uradila sam test na intoleranciju hrane, pokazalo se da ne ssmem jesti skoro nista. Ono sto je najstrasnije od skoro imam crevnu infekciju kandidu. Lecena sam kod homeopate, ima manjih poboljsanja. Za poslednje dve godine obisla sam preko 30 specijalista, koji mi nisu mogli pomoci. Da li je resenje u alternativnoj medicni, lekovitim travama, umorna sam od dijareja. Help!

    Odgovoreno: 17. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Ako od 30 raznih lekara niste išli kod nutricioniste, otidite i kod njega, u nekom zavodu za zaštitu zdravlja. Budite redovni na kontrolama i kod nutricioniste i kod psihologa. Oko intolerancije ću reći da izgleda da kada se uradi široko testiranje i pokaže se veliki broj namirnica na koje je osoba intolerantna onda je teško sastaviti jelovnik koji se komforno može poštovati. Manite se intolerancije nego poslušajte nutricionistu. Što se kandide tiče izbegavajte slatke namirnice u svim oblicima, proizvode sa belim brašnom, voćne sokove, najslađe voće (grožđe, banana, suvo voće) a drugo voće smanjite na 400-500g dnevno, ukoliko ste ga jeli više.