Moj problem je sledeci. Ceo svoj zivot imam 5 kilograma viska a za to su krivi slatkisi. Konkretno postoji li neki nacin da prestanem da ih jedem u toj kolicini, a kolicina je napr. Cokolada od 300 grama i tek tada je moj organizam zasicen. Tako svakoga dana retko kada se desi da prodje jedan dan ali zaista retko kada nemoram da unesem u organizam nesto slatko. Ako pocnem neku dijetu treci dan moj organizam reaguje tako da ja pocnem da placem i nemogu da se smirim dok ne unesem nesto slatko i ako nisam gladna.

    Odgovoreno: 17. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Pet kilograma viška nije nikakav problem, ali način kako se hraniš jeste i to će te pre ili kasnije dovesti u neke deficite, pad imuniteta i zdravstvene probleme. Ne znamo koliko si fizički aktivna jer kada je neko aktivan on može sebi da priušti i više hrane i kaloričniju hranu. Sa 300 g čokolade ti si unela kalorija koliko za tri obroka pa se onda pitam gde je tu mesto za proizvode od žitarica, za meso, mlečne proizvode, voće i povrće i to u preporučenim, korektnim količinama?! Svakako poseti psihologa, malo se reorganizuj, razmisli o svojim prioritetima i to tome da ni jedno preterivanje nije dobro, da nema jedne idealne namirnice - zato se mora jesti raznovrsno - i da je zdravlje ipak najpreče, a mnogo se od zdravlja sačuva pravilnom ishranom. Ali, dobar je znak da si se javila pitanjem, znači osnovno - želja da se stvari menjaju - je tu.