Imam 17 godina, visoka sam 155 cm i imam 40 kg. Kako mogu da napredujem u visini i tezini? Roditelji mi imaju mama 163 cm i 56 kg a otac 172 i 78 kg. . . Unapred hvala!

    Odgovoreno: 07. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Treba da razgovaraš sa nutricionistom. Potraži ga u nekom zavodu za zaštitu zdravlja. Svakako treba da dodaš na težini, ali pored same težine najčešće treba popraviti i navike u ishrani kako bi ona bila raznovrsna i uravnotežena u svakom smislu. Moje iskustvo je da se skoro nikada ne radi samo o težini! Treba imati i zadovoljavajući nivo fizičke aktivnosti. Nakon što dobiješ pravilne savete, uključujući i koju količinu hrane dnevno treba da uneseš, treba se toga i pridržavati.