Koliko kalorija je potrebno organizmu za jedan dan a da pri tom gubi na tezini

    Odgovoreno: 07. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Odgovor na ovo pitanje je individualan za svaku osobu. Zato treba otići do lekara, još bolje kod nutricioniste, gde će sa podacima kao što su telesna težina, visina, pol, godine starosti i stepen fizičke aktivnosti - biti dat odgovor na tvoje pitanje. Sada vidiš da nisi dala dovoljno podataka. Naravno, kod mnogih devojaka desi se da imaju pogrešnu sliku o dobroj težini, da imaju nerealne ciljeve, pa je i to stvar nutricioniste da deluje vaspitno, da ne ispunjava želje nego da postigne realne i medicinski opravdane ciljeve, a to nije samo telesna težina. Nemoj da lutaš, nađi nutricionistu. Pitaj u nekom zavodu za zaštitu zdravlja.