Postovani, kao dodatak ishrani da li je bolje koristiti omega3 ili omega 3-6-9 esencijalne masne kiseline?

    Odgovoreno: 23. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Od svih pomenutih masnih kiselina u ishrani kakva je tipična za ovo podneblje (srbija) može biti nedovoljan unos omega-3 masnih kiselina. Zadovoljavajući unos preko tradicionalne ishrane imaju jedino osobe upućene na hranu iz mora. Mi sa kopna ćemo ili unositi na primer morsku ribu u više obroka u toku nedelje ili ćemo se odlučiti za dijetetske preparate sa omega-3. Ostale masne kiseline dobijamo i preko biljnih ulja ili preko masnoća iz mleka i mesa, jer i te masnoće sadrže izvestan procenat nezasićenih masnih kiselina (tipa omega-6-9) . Najbolje da ih dobijate preko biljnih ulja.