Postovani interesuje me koliko je stetna upotreba energetskih napitaka, umereno, guarana i slicno ili sme po koja limenka da se i popije hvala

    Odgovoreno: 16. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Ne sećam se tačno količine kofeina u guarani. Proverite sami. Sve što je preko 300 mg kofeina više nije umereno konzumiranje kofeina. Ne zaboravite da osim u energetskim napicima kofeina ima u kafi i nekad u kola - pićima, čokoladi, tako da sve to saberete kada odlučujete da li ćete prekoračiti 300 mg kofeina dnevno. Sami slogan koji ide uz guaranu - no sleep, mislim takodje da nije jako pohvalan. Kofein izaziva stimulaciju nervnog sistema, a posle svake stimulacije dolazi pad odnosno depresija. Izostanak sna ovu depresiju može samo da pojača.