Postovani dr rakocevicu, da li u jabukovom sircetu kao i u tursiji od voca ima alkohola, bolujem od epi pa ne bih da rizikujem njihovom upotrebom. Veliko hvala

    Odgovoreno: 16. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Da bi bilo alkohola prvo treba da se desi alkoholno vrenje voća. To ćete prepoznati po penušanju koje dolazi od ugljen dioksida, kao kada previre sok od grožđa. Posle alkoholnog vrenja ide takozvano sirćetno vrenje, pa kada se ono završi nema više alkohola jer je sve prešlo u sirćetnu kiselinu. Dakle, odgovor je u jabukovom sirćetu nema alkohola, a što ste pitali za turšiju od voća - ne znam šta vam je to, turšija se vezuje za ukiseljeno povrće, papriku. Kako god bilo - nema ni u turšiji koja se pravi od povrća!!!