Imam 27 god visok sam oko 178cm i imam oko 63kg. Apetit mi je normalan nekad jedem i na silu 4 do 5 obroka dnevno. Recimo za dorucak jedem musli bananu breskvu kompot od jabuke zatim uzinam za uzinu neki keks ili grisine za rucak jedem supu zatim meso ili ribu sa povrcem ili neku testeninu uz salatu zatim za drugu uzinu obicno jedem neko kostunjavo voce vocni jogurt kolac krofnu a za veceru tost jaja kackavalj tunjevinu palacinke kajganu itd. Unosim oko 1. 5 l vode plus casu soka jogurta caja dnevno. Inace u porodici su svi tako mrsavi sa mamine strane. Sta moze biti razlog mojoj mrsavosti i kako da se ugojim? Hvala

    Odgovoreno: 05. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Pa, povećajte količine, kao prvo. Ne znam koliko to jedete muslija, hleba, testenine, a ne vidim ovde ni ulje ili drugu vrstu masnoća. Eto, na primer, pojedite porciju muslija sa mlekom ili jogurtom ali u istom obroku dodatno i parče hleba sa jajetom ili malo šunke. Užina kao što ste rekli pojačana čašom soka ili voćem. Umesto grisina ili keksa biće jače parče pite slane ili slatke. Ručak: supa gusta sa testeninom, grizom, knedlama, uz jelo bar dva parčeta hleba. U sastavu ručka 1-2 supene kašike ulja bilo da je u jelu ili salati, a može tako i za druge obroke. Iza ručka dezert. U to koštunjavo voće umešajte suvo voće. Ako između obroka dodate ukupno još neku čašu mleka ili soka ili voćni frape - dodali ste kalorije. Svako parče hleba koje namažete bilo čim postaje kaloričnije. Preko kolača ili sladoleda neki sirupasti preliv na bazi šećera. Proverite povremeno krv na nivo masnoća - holesterola.