Imam strah da patim od bulimije. Imam skoro sve simptome i u poslednje 3 godine ugojila sam se 20 kilograma, a za samo poslednji 7 meseci 8 kilograma. Najgore od svega je sto se i dalje naglo gojim a ne znam kako da to zaustavim. Pokusavam naravno da se zdravo hranim, bila sam i kod nutricioniste, ali mislim da je problem malo veci jer brzo izgubim motivaciju. Sem fizicke potrebe da unosim hranu osecam i jak psihicfki pritisak pa se tako posle tog odredjenog perioda zdrave ishrane potpuno prepustim hrani, neverovatno velikim kolicinama hrane koju ni sam ne mogu da shvatim kako pojedem. Nervozna sam, lose se ponasam prema okolini i jednostavno mislim da nemam tu moc da se izborim protiv hrane. Mislite li da je u pitanju bulimija i ako mi mozete dati savet sta da uradim da pomognem sebi???? Hvala vam unapred

    Odgovoreno: 03. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Svakako otidite i do psihologa jer ishrana odnosno poremećaji ishrane imaju svake veze sa psihologijom. I kod nutricioniste na kontrole, bez obzira da li kakve rezultate trenutno postižete.