Imam kronovu bolest vec 4 godine, prosle godine sam i operisan na wma gde se inace i lecim! Nikada nisam dobio sta tacno mogu da jedem a sta ne, pa me interesuje dali ja kao hronicni bolesnik moram da odem kod nutricioniste i tacno se pridrzavam sta i kada teba da jedem i koliku ulogu sve to ima u daljem toku moje bolesti

    Odgovoreno: 02. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Važno je da nutricionista proceni stepen vaše uhranjenosti, kroz laboratorijsko ispitivanje krvi utvrdi eventualna odstupanja i radi na njihovoj korekciji, pa ako je to sve u redu možda i neće biti potrebno da se kod nutricioniste kontrolišete često. Koliko ja znam. V. M. A ima jak kadar u oblasti ishrane. Pogledajte http: //www. Vma. Mod. Gov. Rs/cms/sr/meni_link/8/tekst/87/opsirnije/ - pa onda otidite do njih.