Imam 18 godina, 70 kg, visok sam 188cm. Koliko mi jos kg fali da bi u odnosu na svoju visinu, imao i srazmernu tezinu? Sta da jedem kako bi dobio jos na masi? Idem u teretanu, neki mi preporucuju proteine, da li, i koliko su oni stetni za mene, jer jos od rodjenja imam astmu?

    Odgovoreno: 01. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Sa težinom ste na donjoj granici dobre težine, dakle možete dodati 2-3-5-10 kg, pod uslovom da se ne gojite kroz salo nego aktivnošću dodatne kilograme stičete u vidu veće mase mišića: ) samo povećajte ukupnu količinu hrane, slatkiše minimalno, više obroka, užine i vežbajte pa prepustite da vreme učini svoje, iz meseca u mesec. Normalnom ishranom ljudi često unose proteine hranom i više od fizioloških potreba, tako da svakodnevnom upotrebom mesa i - ili kvalitetnih prerađevina, mlečnih proizvoda, jaja, povrća iz grupe mahunarki - dobijate sasvim dovoljno proteina. Nađite nemasno mleko u prahu pa pojačajte obično mleko, tako ćete da dodate nemasne proteine u napitke, šejkove i druge kombinacije. . Inače, preporučivaće vam još mnogo toga. . Karnitin. . Mora i trgovina da radi, zar ne: )