Postovani, vec nekoliko meseci se neuspesno lecim od intestinalne kandidijaze (a ginekoloski mnogo duze) , lekari su mi rekli da ne pijem vise lekove, lecim se kod homeopate i od sredine marta primenjujem dijetu sa smanjenim unosom ugljenih hidrata koju su mi lekari preporucili. Nisam bas u potpunosti izbacila hleb i slatkise jer sam i ovako smrsala oko 6 kilograma i jako sam mrsava (sad imam 49 kila a visoka sam 1. 72m) . Pokusavam da jedem sto vise mesa i povrca, cak sad svakodnevno pomalo jedem slatkise ali i dalje gubim kilazu. Kako da se hranim a da sto manje uzimam ugljene hidrate a da namirnice ipak imaju dosta kalorija da povratim izgubljenu tezinu? Molim vas za pomoc, zelim da se oslobodim kandide a bojim se da cu se uskoro pretvoriti u kostura. Unapred zahvaljujem! Pozdrav!

    Odgovoreno: 01. 08. 2010.
    • Poštovana,
      Kako god da se zove vaš terapeut, homeopata ili lekar, ako su njihovi saveti doveli do toga da postanete pothranjeni, a vi jeste pothranjeni - nisu vam činili dobro! Hitno do nutricioniste, za koga vaš homeopata i lekar izgleda nisu čuli, da vam se napravi dijeta, koja će pre svega da predstavlja zdravu i energetski dovoljnu ishranu. U okviru toga se morate popraviti. Vaš imunitet zavisi i od dovoljnog unosa hrane i dobre težine, a vi ne smete imati težinu manju od 56 kg!!! Od ukupnog unosa kalorija polovina mora doći od ugljenih hidrata, znači svi proizvodi od integralnog brašna, testenina, integralni pirinač, krompir. Izbegavajte rafinirano brašno i sve slatke namirnice (šećer, med i ostalo, izbegavajući i sokove i slatke napitke i najslađe voće: banana, grožđe, smokva, šljiva) . Vaštački zaslađivači su dozvoljeni. Povrće, meso, kiselomlečni proizvodi, sirevi, razne vrste masnoća (biljna ulja, laki margarin, majonez) - ne smetaju, pa dok ne odete do nutricioniste od svega toga kombinujte u 4-5 obroka u toku dana.