Postovana imam refluks zelucane kiseline u jednjak znam da moram da pijem sok o sargarepe cvekle i kupusa molim vas ako mozete da mi sto vise nabrojite namirica koje smem da jedem jer mi skoro sve smeta ne znam da li smem da jedem proju kacamak i kukuruz? Hvala

    Odgovoreno: 22. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Umesto nabrajanja koje sve namirnice smete da jedete idemo drugačije: nemojte slatkiše počev od šećera i meda, što znači izbegavajte i sokove i pića sa šećerom, izbegavajte kafu, jedite više malih obroka, bez zaprški i prženja namirnica, izbegavajte sve punomasne namirnice, paradajz, narandže, žvakaće gume. Nemojte da ležete posle obroka i ne oblačite odeću koja vas steže u struku. Spavajte na višem jastuku.