Postovani doktore, imam 29 godina, visoka sam 168 a teska 55 kg. Drzala sam dijetu kako bih oslabila sa 71 kg na trenutnih 55 i zadovoljna sam rezultatima. Medjutim brinem se oko toga da li cu postignutu kilazu uspeti da zadrzim, kako u pogledu gojenja tako i u pogledu daljeg mrsavljenja. Dobila sam neke preporuke od nutricioniste pa vas molim da ih prokomentarisete. Da li cu ukoliko se budem hranila po toj tabeli zadrzati kilazu i zdravlje? Doručak kcal 8h po porciji musli 250 palenta 190 ovsena kaša 160 hleb, margarin, med 190 hleb, margarin, džem 180 ella sir, povrće, jogurt, hleb 260 hleb, margarin, šunka, povrće 190 kajgana od 2 jaja, salata, jogurt 300 150 gr mladog sira, povrće, jogurt 170 užina 11h 200 gr voća 80 ručak 14h 150 gr mesa 185 250 gr povrća 75 kriška hleba 90 užina 17h kafa sa mlekom 100 jogurt 100 dvopek, čaj 75 150 gr voća 60 40 gr sušenog voća 90 sok od voća/povrća 120 20 gr orašastog voća 100 večera 20h šunka, salata, hleb 170 ella sir, povrće, jogurt 170 pileća prsa, salata, hleb 185 tunjevina, salata, jogurt 200 tarator salata sa jogurtom 130 2 kuvana jaja, salata, jogurt 300 salata sa mladim sirom, hleb 220 dimljena piletina, salata, hleb 185 kajgana od 2 jaja, salata, jogurt 300 unapred hvala! Pozdrav!

    Odgovoreno: 16. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Prema vašim podacima vi ste bili na gornjoj granici dobre težine a ne gojazni. Sa 55 kg došli ste na donju granicu, odnosno gotovo da ste pothranjeni!?!?!? Čemu to?! Shvatam da ste dobili dijetu od nutricioniste, ali pitam se koji je ovde pravi cilj? Zdravstveni nije. Ja nisam od onih koji ispunjavaju sve želje pacijenata: ) ovo što ste prepisali preporuke meni nije sasvim jasno. Recimo: 200g voća 80? Šta to znači? Čega 200, a čega 80? 150gr mesa 185? Hleb 220 dimljena piletina? Čega je to 220? Ima mnogo takvih nejasnoća. Očigledno su vam date alternative, da sami izaberete, ali količine su nejasno date. Ono što vidim je mnogo margarina a nigde ulja. Manite se margarina, koristite ulje. Nejasnoće raščistite sa vašim nutricionistom.