Molim vas, sta da jede moja majka, koja je operisala zucnu kesu. Prsla je zucna kesa.

    Odgovoreno: 16. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Lakše je reći šta da izbegava: pre svega masnu hranu: svako masnije meso, punomasne sireve, većinu mesnih prerađevina, masna testa, margarin, puter, kajmak. . I da se u pripremi hrane koristi ulje minimalno, bez prženja. Povrće kuvano, ali bez pasulja, kupusa, graška, itd. Voće ljušteno kao kompot ili voćni sok. Ni slatkiše, jer često sadrže dosta masnoća. Mlečni proizvodi od obranog mleka može, hleb, kifla, keks, makarone, pirinač - može.