Imam 17 godina i zelim da smrsam, imam 103 kg visok sam 183 cm da li moze da se smrsa za 1 mesec bar 10 kg?

    Odgovoreno: 09. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Ta težina je došla u nizu godina od preteranog unošenja hrane, koje je bilo veće od potreba fizičke aktivnosti. Treba da se obratiš nutricionisti, pitaj svog lekara gde to ima, pa da se planski hraniš na način da postepeno dolazi do mršavljenja. Dok ne odeš kod nutricioniste jedi redovna tri obroka dnevno, izbegavaj slatke namirnice, uključujući voćne sokove, slane grickalice i sve punomasne proizvode, a ukoliko si bio pasivan postepeno povećavaj fizičku aktivnost makar da se šetaš dnevno u ukupnom trajanju od 60 minuta. Smanji tv i sedenje pored računara. Za jedan mesec ne samo da ne može da se smrša 10 kilograma nego da može to bi bilo štetno! Da pitam da li si se ugojio za mesec dana ili je to trajalo mesecima? Isto tako ćeš mesecima da mršaviš polako, 2-3-4 kg mesečno. Zbog takvog pitanja upravo i treba da se kontrolišeš kod pedijatra ili nutricioniste a ne nešto na svoju ruku.