Ja redovno treniram tri puta nedeljno intenzivniji oblik aerobika, trudim se da pravilno jedem i ne veceram, medjutim usporeno mi ide mrsavljenje, mogu bez hleba al ne i bez slatkisa narocito u periodu pred ciklus, redovno setam, taman malo smrsam opet se ugojim, ne znam koje namirnice da jedem, cula sam da u beogradu postoje klinike koje na osnovu uzimanja krvi odrede koje namirnice da jedemo, ne znam da li to postoji i u nisu

    Odgovoreno: 06. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Zabluda je da na osnovu analize krvi neko određuje koje namirnice da se jedu pa da, kako i vi želite - smršate. Analiza krvi može pokazati neke biohemijske promene pa da se ishranom to koriguje, na primer povišeni šećer u krvi, masnoće ili drugo. Mnogo ljudi meša ovo sa testovima intolerancije ili sa ishranom po krvnim grupama a sve u nastojanju da smršaju. Pravilna ishrana ne znači da ne treba da večerate, ali znači da se slatkiši svedu na minimum. Ako vam je trening intenzivan i ako se dešava uveče - morate imati obrok posle treninga. Najzad, o vašoj težini i potrebi da smršate - konsultujte se sa nutricionistom. Pomenuli ste niš, dakle u dz ili izjz.