Možete li mi preporučiti zdrav režim ishrane za povećanje procenta masti u organizmu? Visoka sam 169 cm, teška 54kg a moj procenat masti je svega 10% . Mišićava sam jer se rekreativno se bavim sportom dugo godina. Imam zahtijevan i stresan posao i neredovno se hranim (najčešće samo dva obroka dnevno) . Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 05. 07. 2010.
    • Poštovana,
      Povećanje količine masti u telu je ono što se jednostavno zove - gojenje. Ugojiće vas celokupni dnevno povećani unos hrane, a naročito koncentrovane kalorije iz puno testa, više dodatog ulja u svim vrstama namirnica, više slatkiša svih vrsta, sokova - slatkih napitaka, a naročito su zdrave i kalorične semenke svih vrsta. Povećajte broj obroka na bar tri redovna i užine. Nemojte zamenjivati prave, solidne obroke za slatkiše i grickalice, nego ih dodajte iza obroka.