Godinama imam problema sa stomakom. Nadutost uz bolove, dok sav vazduh ne ispustim. Ne mogu povezati sa ishranom. Ne znam, godinama ne jedem mahunasto povrce, jaja. Kompletan gastro pregled dvaput odradjen i irigografija. Sve je u redu. Pre neki dan sam u hitnoj zavrsila, dobila buskopan i baralgin u venu. Sledece jutro radjena krvna slika, savrsena. Od novembra sam na letroxu 50 mg. Tsh je bio 10, 50 sada je 3, 80. Moje pitanje je, sta mislite da uradim test na intoleranciju ishrane? Nasla sam laboratoriju u ns. Rade na 350 namirnica. Imam 40 godina, 164cm, 58 kg, od zime sam dobila 4 kg na kilazi. Rodila dvoje dece, nisam zaposlena. Pijem i legravan kontracepciju i poneked bromazepan od 1, 5 mg. Po potrebi uzimam espumisan, mada mi slabo pomaze. Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 11. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Ne znamo oko vaših navika u ishrani. Obilni obroci, ili mali a česti; koliko proizvoda od brašna-testa; slatke namirnice i pića, gazirana pića; povrće i voće? Pregled stolice na candidu? Gasove često prave bakterije koje razlažu skrob-šećer; obustavite slatkiše, ali i malo umanjite druge skrobne namirnice. Uzimajte kapsule sa probiotskim bakterijama, po 2-3 u toku nedelju dana. Kiselomlečni proizvodi. Ako jedete dosta povrća ili voća smanjite količine na nedelju dana pa vidite. Onda test intolerancije. Razmislite da li vam treba test na 350 namirnica. Je li tu i papaja i mango?: ) ) ) dosta vazduha se proguta brzom, halapljivom ishranom ili žvakanjem žvakaćih guma. Promenite i te navike.