Neznam da li potrefih pravu oblast, ali nigde da nadjem doktore koji se bave ultrazvukom, pa ako je okej vi prosledite njima, mada delom je i za vas pitanje: -) . Interesuje me misljenje o ultrazvucnoj kavitaciji. Koliko je ona stetna? Kako bas te razbijene masne celije i ta voda iz njih bas ide pravim putem i odlazi iz organizma? Dali je tim tretmanom veliki atak na jetru bubrege, kako ih zastititi od svega toga prilikom tretmana? Uopste shvatili ste imam problem sa viskom velikim kilograma bmi 39. Vise nemam zivaca za korigovanje ishrane, a toliko sam preterala da mi je mrsko da idem bilo gde na neki sport (a do skoro bila vrlo pa recimo aktivna) . Sad samo kuca poso, a uskoro mi se nece militi ni na posao da idem samo neznam kako to da izvedem. Potrebna mi je hitno pomoc a vise neznam ni sama koja ni kako, i sto je najgore sve kosta "kao boga oca kajgana". Da znam da cu krenuti na dole sa kilogramima i da mi neko pruzi ruku i pomogne pa cu kasnije platiti, a ovo sve svi traze unapred. A kako citam debljina se vec klasifikuje kao bolest! Ali izgleda bolest na kojoj samo se zaradjuje. Eto meni bedaka. A ova kavitacija bas zvuci primamljivo, jos da je zdrava. Sta vi mislite o tome? Hvala unapred

    Odgovoreno: 11. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Da, možda je prava oblast za ovo pitanje hirurgija, plastična hirurgija. Mislim da svaka intervencija ima ograničenu vrednost, a navike u ishrani imaju dugoročnu vrednost, pa ako se ne kontrolišu ili menjaju mislim da će opet biti viška kilograma. Naravno, porazgovarajte i sa psihologom oko svoje motivacije.