Cerkica od 9, 5 godina je operisala slepo crevo koje je bilo perforiralo. Dete je izaslo iz bolnice posle 5 dana od operacije. Do sada je jela samo caj keksic (plazma) u caju kasicu. Danas sam joj dao kefira sa dvopekom jednim. Na mnoga moja pitanja o prehrani nisam dobio nikakav odredjen odgovor sem caj, keks, posna supica pitanje: kako da koncipiram prehranu deteta. . Kad sme da jede voce i koje. Kada meso i koje. . Kad hleb i cvrscu hranu. . . Ako moze sto hitniji odgovor bio bih zahvalan.

    Odgovoreno: 09. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Umesto hleba uvek može krompir ili pirinač, fida - testenina. Dakle kuvajte guste supe, raskuvano povrće i meso u komadu ili mleveno, piletina, teletina, riba pečena) , sa dodatkom testenine ili pirinča. Rižoto. Jaje kuvano. Od jela isto tako čorbasto kuvano razno korenasto povrće i krompir. Još uvek nemojte sveže salate. Dajte slobodno jogurt ili kiselo mleko, može namaz dijetalnog margarina, marmelade na malo odstajali hleb. Voće još desetak dana kao sok ili kompot od ljuštenog voća. Začinite limunovim sokom ili dajte limunadu. Banana može. Ulje se dodaje u jelo dok se kuva, dakle nije zaprška. Možete zaslađivati šećerom ili medom. Sve u svemu za oko mesec dana od operacije možete uvesti i sve drugo što dete uobičajeno jede.