Postovani, moj sin ima 10god. Ovog proleca je imao spazam (alergiski) , imunitet mu je strasno opao posle toga. U kratkom vremenskom roku dobio je boginje (ovce) , pa upalu grla. Rezultati su u redu sem mvc-78. Kako da ishranom pojacam imunitet. Da li je tacno da su jaja japanske prepelice zdrava i dali mu smem davati u toj kolicini kako preporucuju (4kom. Sveza pre jela 2 meseca) .

    Odgovoreno: 04. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Imunitet neće zavisiti nikada od jedne ili dve stvari, pa ni samo od jaja prepelice. Uzimajte, ako hoćete, ali ne zaboravite povrće i voće više puta dnevno, od čega često sveže, zatim meso, mlečne proizvode, kao ni skrobne namirnice tipa proizvodi od brašna, krompir ili pirinač. Važna je i ukupna količina namirnica tako da dete ima stepen uhranjenosti zadovoljavajući za svoj uzrast - videti sa pedijatrom. Slabo uhranjeno dete neće imati dobar imunitet ni sa jajima od prepelice.