Postovani, od prosle godine sam promenila ishranu i kao posledica toga pocela sam da mrsavim. Imam 23 godine, ali sada sam mrsava, imam 45kg. Dobro se osecam, ali mi je proslog meseca izostala menstruacija, pa sam zabrinuta posto sam sigurna da je to povezano sa malom kolicinom hrane koju unosim. Mozete li mi reci da li postoji neka grupa namirnica koje bih trebala vise da unosim kako bih resila ovaj problem pre nego sto se posavetujem sa ginekologom? Pozdrav!

    Odgovoreno: 31. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Niste dali dovoljno podataka, nije dovoljno reći samo težinu. Razlog zašto ste promenili ishranu, i šta je i koliko to što uopšte jedete. Ne postoji jedna namirnica ili grupa namirnica od koje zavisi sve. Nađite nutricionistu da se lično konsultujete i dobijete plan ishrane primeren vama. Verovatno će biti potrebno da se popravite. Kao što ste videli nije sve u broju kilograma koji pokazuje vaga.