Postovanje gospodjo! Zanima me da li je moja ishrana pravilna i da li mogu nastaviti kao i do sada, a da ne nastetim svoje zdravlje. Imam 53 kg i visoka sam 164 cm. Ujutro pojedem 2 narandze i ako sam zaista gladna mlijecnim namazom namazem 2 snite crnog kruha. Svaka dva sata u tijeku dana gledam da pojedem 2, 3 voćke, većinom su to jabuke, mada se trudim da i tu budem sto raznovrsnija. Moj rucak, oko 14 h se sastoji u obarenom povrću ali razne vrste: brokula, karfiol, mrkva, tikvice, persun, malo velera, crveni luk (obavezno): ) , cesto i rotkvica. . . Obareno povrće jedem dok se ne zasitim. Popodne isto volim jesti ananas i jabuke do 18 h, navecer nista. Vodu pijem po potrebi, 4-6 casa dnevno. Da li je moja ishrana ispravna? Veliki pozdrav!

    Odgovoreno: 01. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Ako ste pod gospođo mislili na neku od koleginica, na odgovor bi se načekali. Ja mislim da ste sa težinom na ivici pothranjenosti, dakle tako mali unos hrane da to može preći u poremećaj. Ne znamo koliko dugo se ovako hranite. Iz detaljnog opisa ishrane ne vidim unos mlečnih proizvoda, a mlečni namaz nije dovoljan, niti vidim unos mesa u nekom obliku ili jaja. Nema ni ulja, a skrobnu hranu (kao hleb) jedete minimalno. Sve što sam pomenuo ima svoj značaj, pa ukoliko vaš opis znači da to ne unosite onda vaša ishrana nije uravnotežena. Ono što jedete jeste u redu, ali nije dovoljno i stanje vaše uhranjenosti to pokazuje. Sa ovom ishranom ne možete izdržati ni iole značajnu fizičku aktivnost, pa ukoliko je tako ni to nije dobro. Budite aktivni a ishranu svakodnevno dopunite sa o, 5 lit mleka ili jogurta, sa 100-150g mesa, nešto ulja u dva obroka, ili bar koštunjavo voće - semenje, nešto od skrobne hrane i sve drugo što ste naveli.