Postovani, pre nekolko nedelja su mi na ultrazvuku ustanovili da imam svetlu jetru, rezultati krvi su u redu i nemam nikakvih tegoba. Pušač sam i gojazna. Visoka 165 cm a teška 79 kg. Nemam nikakvih drugih tegoba pa mi je rečeno da ishranom mogu da regulišem problem sa jetrom. Interesuje me način ishrane u ovom slučaju, šta se sme a šta ne, pošto mi u mom dz nisu rekli ništa više. Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 27. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Tipično. Mislim da ukoliko vam jedan lekar ne može pomoći trebalo bi da vas uputi onome ko može. Nutricionisti.
      ishrana sa 1500 kcal, umerena fizička aktivnost, morate izbegavati slatke i slane zanimacije, sokove i pića sa šećerom, alkohol, jela masna i spremljena sa dosta ulja, pržena. Izbegavajte mesne prerađevine, masne sireve i sve masne mlečne proizvode, margarin, buter i slično. Povrće ubacujte u svaki obrok.