Postovani, moja cerka ima 27 godina. Vegan je vec 5 god. Vrlo je rigorozna u pogledu hrane pa me to izludjuje. Bila je nekad punacka sada, naravno, ne. Nije to razlog njenog, , preobracaja, nego ljubav prema zivotinjama. Ne zeli da kontrolise krvnu sliku. Molim vas recite mi da li je to sasvim u redu i kako ce, jednog dana, biti kada pozeli daima dete. Pozdrav zabrinuta mama

    Odgovoreno: 03. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Vegan, bez mesa-ribe, mleka i mlečnih proizvoda i jaja? Da, ima osnova da dođe do nekoliko nutritivnih deficita, a žena koja želi da zatrudni poželjno je da bude u optimalnom stanju uhranjenosti. Ubedite je da ide na kontrolu kod lekara, ginekologa, ali nutricionista je onaj koji će više od njih imati informacija o pravilnoj ishrani. Anemija je jedan od rizika. Psiholog, da se poradi na motivaciji i razbijanju štetnih stereotipa.