Mojoj majci (1935) konstatovan je tumor na grudima te prije par nedjelja nadam se blagovremeno i dobro odstranjen. Klinicka dijagnoza: neo mammae l. Sin. St post mastectomaiam l. Sin. Sce. Madden. Histoloska dijagnoza: lokalizacija tumora: donji vanjski kvadrant velicina tumora: 25x20x20 mm carcinoma ductale infiltrativum, gradus 2, ng-ii, naglasena fibroza, prisutna limfangionvazija metastatis carcinomatis lymphonodorum (+4/10) - metastatski depoziti probijaju kapsule svih zahvacenih limfnih cvorova i nalaze se u perinodalnom vezivno-masnom tkivu, vidjena je i limfangio invazija u perinodalnom vezivno-masnom tkivu. U ostatku tkiva dojke i lezistu tumora ne nalaze se depotiti tumorakog tkiva. T2pnbiiim0 (sirenje metastaze kroz kapsulu limfnog cvora) . Stadijum: iib akcija: steroidni receptori i her/2. Indikovana je primjena ht po protokolu cmf. Po zavrsetku iii ciklusa ht sprovesti rt aksilosupraklavikularne regije lijevo. Pitanje: da li je preporucljiva odgovarajuca ishrana (eventualno dijeta) za sto bolje podnosenje terapije kao i uopste jacanje (otpornosti organizma) pacijenta?

    Odgovoreno: 30. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Pitajte vašeg lekara gde imate najbližeg nutricionistu. Osim dijagnoze važan je i rezultat merenja kod nutricioniste, na osnovu čega se određuje dijeta. U suštini se radi o zdravoj ishrani (mnogo ljudi se nepravilno hrani, bez obzira na godine) , a na simptome - tegobe se reaguje shodno. Mešovita, balansirana ishrana je taj faktor koji je osnova otpornosti organizma.