Postovani, pijem svakog jutra 1l caja od koprive, koji spravljam sa 3 supene kasike koprive. Zanima me kolicina vitamina a tj. Da li preterujem sa unosom u takvom rezimu ispijanja ili mozda nekih drugih elemenata?

    Odgovoreno: 18. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Na ovo pitanje vam ne mogu odgovoriti jer ni sam nisam uspeo da dođem do tih podataka. Paradoksalno je da mnogi ljudi i mnogi lekari preporučuju koprivu za poboljšanje krvne slike zbog sadržaja gvožđa a da niko ne daje sadržaj gvožđa u preparatu. Na domaćem tržištu nisam se sreo sa tim da je neko odredio sastav čaja ili tinkture ili biljke - listova koprive. Mislim da ni u čemu ne možete preterati ako litar čaja pravite od 3 supene kašike listova koprive.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #59154