Postovani dr rakocevicu, molim vas ako mozete da mi odgovorite da li se biljka srijemus/divlji bijeli/moze zamrzavati s obzirom da vrlo kratko traje. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 16. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Nemam takva iskustva sa divljim belim lukom. U principu, kao i za druge zeljaste biljke rekao bih da može, ali da se ne zamrzava u originalnom obliku nego prerađen; naseckan, blanširan (u ključaloj posoljenoj vodi kratko, da provene) , pa ga spakujte u male, pojedinačne porcije, zavisno kako mislite kasnije da ga upotrebite.