Poshtovana doktorka, nameravam da pochnem da trchim 2-3 puta nedeljno (pola sata maximum) . Trchacu uveche posle 17h, zbog fakultetskih obaveza tada mogu. Kada sam letos trchala ujutro, nisam doruchkovala, vec samo popila sok i pijuckala vodu tokom i posle trchanja, a sat vremena posle trchanja doruchkovala. Mozhete li mi reci da li bi trebalo npr. Da rucham oko 17h i u 18h da trchim ili da trchim ''polu- gladna'' a da jedem sat vremena posle trchanja? Unapred zahvalna na odgovoru. Pozdrav

    Odgovoreno: 10. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Nisam 'doktorka', ali sam doktor od koga cete dobiti odgovor: ) ne treba trčati punog stomaka, ali je sasvim individualna stvar da li cete poslednji put jesti na 1 - 1, 5 - 2 ili 3 sata pred trčanje. To morate da isprobate sami. Ako imate mogućnost da jedete oko 14-15 sati verovatno nećete imati problema da oko 17 sati trčite. Obrok posle trčanja možete da smestite u sledećih 30 - 60 minuta, ne čekajte duže. Kada se radi o trčanju ujutro, nema problema, znači da trčite praznog stomaka, a doručkujete odmah posle trčanja.