Postovani dr rakocevicu, molim vas da mi objasnite da li je zdravo u vecim kolicinama koristiti blansiranu koprivu (skoro svakodnevno, mislim na ovaj proljetni period) i moze li se kao takva zamrznuti. Srdacno zahvaljujem

    Odgovoreno: 10. 04. 2010.
    • Poštovana,
      U principu ništa ne mojte uzimati mnogo i svakodnevno: ) kopriva je odlična, jedite je često, ali onda kada je izostavite doći će na red nešto drugo, što takođe ima svoje prednosti. Nema idealne namirnice, pa je ključ u raznovrsnosti. U svakom slučaju, ukoliko svakodnevno uzimate povrće u 2 - 3 obroka onda ima mesta i za koprivu. Možete je i smrznuti, naravno već prerađenu; blanširanu. Prijatno.