Poštovani, u poslednjih godinu dana imam problema sa izostankom menstruacije što je regulisano hormonima i homeopatijom. Kao posledica toga pojavio se višak vode u organizmu koji ne znam kako da rešim. Da li je i kako to moguće regulisati isharnom ili čajevima? Srdačan pozdrav milica

    Odgovoreno: 08. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Nisam stručnjak za homeopatiju. Zar oni nemaju rešenje za višak vode u organizmu? Ja bih savetovao da se hrana manje soli, da se smanji unos hrane koja je već posoljena (mesne prerađevine, sirevi, konzervisano povrće, gotova jela, supe iz kesice i slično) i zamene onima sa manje soli. Spremanje hrane od svežih ili zamrznutih namirnica. Slatke namirnice (prisustvo šećera) imaju sličan efekat vezivanja vode u telu. Ako ste ove stvari manjili ili eliminisali možete slobodno unositi tečnosti, pa i u vidu nezaslađenih čajeva. Da, u apotekama potražite kombinacije čajeva za izmokravanje. Tražite renomirane proizvođače, npr istitut josif pančić.